Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Nowa wersja Psychopracy - ważne informacje

Już wkrótce ruszamy z nową wersją portalu. W związku z tym, mamy do przekazania kilka ważnych informacji.

  • Od 19 listopada 2023 dodawanie nowych ogłoszeń będzie możliwe tylko w wersji beta dostępnej pod adresem https://beta.psychopraca.net.
  • Nowa wersja Psychopracy będzie w pełni uruchomiona 18 grudnia 2023.
  • Jeśli chcesz zobaczyć oferty dodane po 19 listopada 2023 lub dodać nowe ogłoszenie, przejdź do wersji beta.
  • Wciąż możesz przeglądać ogłoszenia dodane w ramach starej wersji portalu.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zmian, kliknij tutaj.

Czym jest terapia systemowa?

Rodzina dla wielu z nas jest bardzo, bardzo istotna. Czasami jednak nie możemy dogadać się z niektórymi członkami, przez co w domu coraz częściej wybuchają kłótnie oraz spory, praktycznie nie do rozwiązania.

Istnieją jednak sposoby na poprawienie relacji w prosty sposób – tak właśnie działa terapia systemowa, która pozwala na pogodzenie się członków rodziny.

Jak działa terapia systemowa?

W tej terapii bierze udział większa liczba osób. Chcą oni poprawić swoje relacje, ich funkcjonowanie. Jej ważnym punktem jest moment przedstawienia swoich historii, czyli dokładnie punktu widzenia, tego, jak się w rodzinie czuje. Dlatego ta terapia często jest utożsamiana z terapią rodzinną. Nie dotyczy jedynie dzieci poniżej 7. roku życia. Bardzo ważne jest wszak, by w rodzinie wszystko funkcjonowało jak należy. Równowaga między poczuciem ja, a przynależnością do rodziny jest szalenie istotna. Zdarza się jednak, że zostaje zachwiana, z wielu różnych względów. Co wtedy należy zrobić?

Przywrócić prawidłowe funkcjonowanie, najlepiej z pomocą terapeuty. To on pomaga w ustaleniu od nowa reguł komunikacji w rodzinie, w określeniu ról i sposobów na wyrażanie oraz przeżywanie emocji. Umożliwia znalezienie lepszego, zdrowego sposobu na rozwiązywanie konfliktów, co także jest ważne.

Więcej na: donatakurpas.pl

Kto może udać się na terapię systemową?

Główny cel w przypadku tej terapii to zmiana struktury rodziny po to, by jak najszybciej i najmniej boleśnie wyszła ona z sytuacji kryzysowych. Najważniejsze jest to, aby na sesjach pojawiać się w tym samym składzie i aby każdy z członków rodziny brał udział w procesie zmiany, a także by przestrzegał wyznaczonych reguł. Dzięki temu można będzie swobodniej wyrażać myśli, a także uczucia. Rozmowa nie będzie bombą, która nagle wybuchnie, a umiejętnym przedstawieniem swojego stanowiska. Dzięki tej terapii można wprowadzić harmonię, nawet podczas omawiania skomplikowanych i zawiłych trudności. Bo w końcu wszystkie problemy można rozwiązać.

Udaj się z rodziną do specjalisty, jeżeli zobaczysz, że coś zaczyna się psuć, jeżeli masz do czynienia z rodzinnym kryzysem. Idź do terapeuty w momencie, w którym dziecko przeżywa ciężkie chwile, jest lękliwe lub ma depresje. Idź również w przypadku kłopotliwych czy agresywnych zachowań. Psychoterapia Wrocław pomoże stworzyć strukturę rodziny, naprawić to, co uległo destrukcji, z punktu widzenia dziecka czy osoby dorosłej, rodzica.

Artykuł sponsorowany

Inne artykuły

Nowa wersja Psychopracy - ważne informacje i korzyści

Mamy dla Was ważne ogłoszenia dotyczące zmian na portalu Psychopraca. Ruszamy z nową wersją Psychopraca 2.0 (beta) od 19 listopada 2023 roku. W związ...

Czytaj więcej

Testy psychologiczne - czym są i jak powstają?

Testy psychologiczne to popularne narzędzia diagnostyczne, z których korzystają przede wszystkim psycholodzy. W przypadku niektórych narzędzi, dopuszc...

Czytaj więcej

Nieś pomoc w rozwiązywaniu problemów! Studiuj psychologię na WSB-NLU!

Chcąc studiować psychologię, warto rozważyć uczelnię stawiającą na praktykę i doświadczenie....

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.