Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Czym jest terapia systemowa?

Rodzina dla wielu z nas jest bardzo, bardzo istotna. Czasami jednak nie możemy dogadać się z niektórymi członkami, przez co w domu coraz częściej wybuchają kłótnie oraz spory, praktycznie nie do rozwiązania.

Istnieją jednak sposoby na poprawienie relacji w prosty sposób – tak właśnie działa terapia systemowa, która pozwala na pogodzenie się członków rodziny.

Jak działa terapia systemowa?

W tej terapii bierze udział większa liczba osób. Chcą oni poprawić swoje relacje, ich funkcjonowanie. Jej ważnym punktem jest moment przedstawienia swoich historii, czyli dokładnie punktu widzenia, tego, jak się w rodzinie czuje. Dlatego ta terapia często jest utożsamiana z terapią rodzinną. Nie dotyczy jedynie dzieci poniżej 7. roku życia. Bardzo ważne jest wszak, by w rodzinie wszystko funkcjonowało jak należy. Równowaga między poczuciem ja, a przynależnością do rodziny jest szalenie istotna. Zdarza się jednak, że zostaje zachwiana, z wielu różnych względów. Co wtedy należy zrobić?

Przywrócić prawidłowe funkcjonowanie, najlepiej z pomocą terapeuty. To on pomaga w ustaleniu od nowa reguł komunikacji w rodzinie, w określeniu ról i sposobów na wyrażanie oraz przeżywanie emocji. Umożliwia znalezienie lepszego, zdrowego sposobu na rozwiązywanie konfliktów, co także jest ważne.

Więcej na: donatakurpas.pl

Kto może udać się na terapię systemową?

Główny cel w przypadku tej terapii to zmiana struktury rodziny po to, by jak najszybciej i najmniej boleśnie wyszła ona z sytuacji kryzysowych. Najważniejsze jest to, aby na sesjach pojawiać się w tym samym składzie i aby każdy z członków rodziny brał udział w procesie zmiany, a także by przestrzegał wyznaczonych reguł. Dzięki temu można będzie swobodniej wyrażać myśli, a także uczucia. Rozmowa nie będzie bombą, która nagle wybuchnie, a umiejętnym przedstawieniem swojego stanowiska. Dzięki tej terapii można wprowadzić harmonię, nawet podczas omawiania skomplikowanych i zawiłych trudności. Bo w końcu wszystkie problemy można rozwiązać.

Udaj się z rodziną do specjalisty, jeżeli zobaczysz, że coś zaczyna się psuć, jeżeli masz do czynienia z rodzinnym kryzysem. Idź do terapeuty w momencie, w którym dziecko przeżywa ciężkie chwile, jest lękliwe lub ma depresje. Idź również w przypadku kłopotliwych czy agresywnych zachowań. Psychoterapia Wrocław pomoże stworzyć strukturę rodziny, naprawić to, co uległo destrukcji, z punktu widzenia dziecka czy osoby dorosłej, rodzica.

Artykuł sponsorowany

Inne artykuły

Psycholodzy dla Ukrainy

Ruszamy z akcją #psycholodzydlaUkrainy, tak aby wszystkim potrzebującym osobom łatwiej było znaleźć pomoc w tym trudnym czasie....

Czytaj więcej

I Ogólnopolska Konferencja Psychologiczno-Psychoterapeutyczna “PsychoEdukujemy”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na I Ogólnopolską Konferencję Psychologiczno-Psychoterapeutyczną “PsychoEdukujemy” organizowaną przez Akadem...

Czytaj więcej

W jakich zawodach obowiązują Psychotesty do pracy? Na czym polegają?

Definicja psychotechniki budzi wiele kontrowersji i nieporozumień. Można jednak przyjąć, że psychotechnika polega na dopasowaniu pracowników spełnia...

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.