Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Kurs Psychoterapii DDA – ostatnie dni rekrutacji!

Szkoła Psychoterapii DDA – od syndromu do źródła jest całościowym i wysoko specjalistycznym szkoleniem zawodowym, którego celem jest przygotowanie do:
- samodzielnego i profesjonalnego uprawiania psychoterapii;
- twórczej integracji dorobku istniejących szkół psychoterapeutycznych, na użytek osobistej praktyki w pracy z osobami dotkniętymi syndromem DDA.

Prezentowana przez Szkołę koncepcja rozumienia zjawiska i pracy z DDA odróżnia się znacząco od powszechnie znanych – opartych na 12 krokach – rozwiązań stosowanych przez ruch AA. Sensu i skuteczności tej koncepcji doświadczyło do tej pory około 500 adeptów Stowarzyszenia Od-Do, z których wielu poleciło ją swoim bliskim – rodzinom i przyjaciołom zmagającym się z podobnymi problemami.
Ważnym elementem specyfiki metodologii nauczania, jest łączenie pracy w grupie z pracą indywidualną. Zajęcia grupowe, dające Klientom możliwość doświadczenia akceptacji i wsparcia ze strony rówieśników. Są rodzajem „wtórnej socjalizacji” opartej na konstruktywnych doświadczeniach wyrażania swych uczuć, potrzeb i stawiania własnych granic, a w efekcie umożliwiają odzyskanie i wzmocnienie poczucia własnej sprawczości i wartości. Spotkania grupy terapeutycznej odbywają się równolegle ze spotkaniami indywidualnymi. W ich trakcie Klienci mogą doświadczyć korekcyjnie działającej relacji z terapeutą jako „dobrym rodzicem” – życzliwym, zainteresowanym i dającym przestrzeń na doświadczanie zarówno sukcesów, jak problemów i porażek.

Pełny program Szkoły Psychoterapii DDA – od syndromu do źródła trwa cztery lata. Opiera się na standardach PTP (minimum 250 godzin szkoleniowych, 130 godzin superwizji oraz 250 godzin pracy własnej).

I ROK
Studenci przechodzą podstawowy kurs umiejętności pomocy psychologicznej (Program Pomocy Psychologicznej). Ma on formę własnej terapii grupowej.

II i III ROK
Odbywają się zajęcia teoretyczne i praktyczne dające specjalistyczne umiejętności terapeutyczne w nurcie orientacji na syndrom DDA. Studenci zdobywają też wiedzę o współczesnych kierunkach psychoterapeutycznych w kontekście pracy zorientowanej na syndrom DDA.
Cele nauki w tych latach to:
- nabycie/poszerzenie umiejętności pracy psychoterapeutycznej z uwzględnieniem specyfiki klienta z syndromem DDA;
- uświadomienie sobie istoty znaczenia, jakie ma źródło problemów i destrukcyjnych mechanizmów obronnych w diagnozie klienta i motywowaniu go do pracy nad sobą;
- nabycie umiejętności wyznaczania celów pracy terapeutycznej i kierunkowania zgodnie z tymi celami oraz potrzebami/możliwościami klienta;
- wzmocnienie/pogłębienie kompetencji w roli psychoterapeuty pracującego z osobami reprezentującymi syndrom DDA;
- poznanie metody systemowej pracy psychoterapeutycznej z DDA i trening w jej stosowania.
Od III roku uczestnicy mogą ubiegać się o bezpłatny staż w dwuletnim programie terapeutycznym Stowarzyszenia Od-Do.

IV ROK
Poświęcony jest superwizji pracy psychoterapeutycznej studentów z klientami indywidualnymi. Jego głównym celem jest dogłębne zapoznanie się z programem systemowej pomocy psychoterapeutycznej dla DDA i nabycie umiejętności jej stosowania.

Wyjątkowym elementem oferty szkoleniowej jest możliwość podjęcia z Klientami w Naszym Ośrodku pracy terapeutycznej, prowadzonej pod regularną nieodpłatną superwizją. To co wyróżnia nasze programy szkoleniowe, to specyficznie ukierunkowane doświadczenie kliniczne Zespołu Dydaktycznego w obszarze pracy z klientem identyfikującym się z syndromem DDA.

Zachęcamy też do udziału w organizowanym przez Stowarzyszenie Od-Do spotkaniu zatytułowanym dysFUNKCJONALNY TERAPEUTA – czwartek 22 lutego godz. 19.00 w siedzibie Stowarzyszenia Od-Do w Warszawie, ul. Siedmiogrodzka 5 oraz do wysłuchania audycji Radia Kampus, której gośćmi będą prowadzący zajęcia Szkoły Anna Maria Seweryńska i Cezary Biernacki – czwartek 22 lutego godz. 14.30.


Szczegóły na: http://www.szkoladda.org/rekrutacja
https://www.facebook.com/Szkoła-Psychoterapii-DDA-od-syndromu-do-źródła-456076048089227/

Inne artykuły

Testy psychologiczne - czym są i jak powstają?

Testy psychologiczne to popularne narzędzia diagnostyczne, z których korzystają przede wszystkim psycholodzy. W przypadku niektórych narzędzi, dopuszc...

Czytaj więcej

Nieś pomoc w rozwiązywaniu problemów! Studiuj psychologię na WSB-NLU!

Chcąc studiować psychologię, warto rozważyć uczelnię stawiającą na praktykę i doświadczenie....

Czytaj więcej

Praca zdalna czy stacjonarna – kiedy pracownik jest wydajniejszy?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło lub umowy zlecenie, a także te samozatrudnione mogą wybrać jeden z dwóch modeli pracy. W...

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.