Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Nowa wersja Psychopracy - ważne informacje

Już wkrótce ruszamy z nową wersją portalu. W związku z tym, mamy do przekazania kilka ważnych informacji.

  • Od 19 listopada 2023 dodawanie nowych ogłoszeń będzie możliwe tylko w wersji beta dostępnej pod adresem https://beta.psychopraca.net.
  • Nowa wersja Psychopracy będzie w pełni uruchomiona 18 grudnia 2023.
  • Jeśli chcesz zobaczyć oferty dodane po 19 listopada 2023 lub dodać nowe ogłoszenie, przejdź do wersji beta.
  • Wciąż możesz przeglądać ogłoszenia dodane w ramach starej wersji portalu.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zmian, kliknij tutaj.

Najlepsze prezenty dla psychologów

Święta, urodziny, obrona pracy dyplomowej… Zastanawiasz się, co kupić na prezent dla studenta psychologii, a może dla świeżo upieczonej absolwentki?

Postanowiliśmy zasięgnąć porady u samych zainteresowanych i przeprowadziliśmy krótką ankietę na naszej grupie na Facebooku (Psycholog szuka pracy - Psychopraca.net), w której zapytaliśmy, jaki prezent (związany z branżą) marzy się naszym psycholożkom i psychologom - nie tylko na Gwiazdkę. W oparciu o jej wyniki, ale również o nasze własne doświadczenia i efekty długich poszukiwań w internecie, prezentujemy Wam listę najlepszych prezentów dla psychologów.
 

1. Szkolenia i kursy, czyli prezenty dla psychologów, które wygrały w naszej ankiecie.

Nasi użytkownicy postawili na ambicję i rozwój - “szkolenia i kursy” otrzymały aż 101 głosów. Ten wymarzony prezent dla psychologa zajął pierwsze miejsce w ankiecie i zostawił konkurencję daleko w tyle. 
Jeśli szukasz prezentu dla studenta czy absolwenta psychologii, którego doskonale znasz, zapewne nie musimy Ci nawet podpowiadać, jakie szkolenie będzie najlepsze - sam/a wiesz, że właśnie pisze doktorat z psychologii rozwoju dziecka, albo że godzinami przesiaduje w bibliotece, czytając książki o psychoterapii.

Jeśli jednak nie masz pewności, jakie szkolenie byłoby najbardziej trafione, postaraliśmy się wybrać kilka uniwersalnych, a jednocześnie ciekawych szkoleń online.

Szkolenia online mają wiele zalet, zwłaszcza jeśli są kupowane na prezent:

✔️ Sprawdzą się niezależnie od miejsca zamieszkania obdarowanej osoby; 

✔️ Nie musisz znać jej dokładnego grafiku zajęć: może zasiąść do szkolenia kiedy tylko chce. Unikniesz sytuacji, w której termin wykupionego przez Ciebie szkolenia pokrywa się akurat z jej zaplanowanym wyjazdem w góry;

✔️ Nie wymagają poświęcania czasu na dojazd;

✔️ To dobry prezent dla studentów psychologii - ich tematyka jest dość ogólna i przystępna, ale poszerzająca horyzonty.

Mają również pewne wady:

❌Z uwagi na wyżej wymienioną (ogólną i nieco popularnonaukową) tematykę, mogą być złym wyborem dla doświadczonych psychologów;

❌ Wymagają dobrej znajomości języka angielskiego.

Jak kupić szkolenie online na prezent? To bardzo proste. Wejdź na stronę wybranego kursu (linki poniżej). Po prawej stronie, nad ceną i ikoną kursu, znajdziesz przycisk “Podaruj komuś ten kurs”. Następnie musisz podać imię, nazwisko i mail osoby, którą chcesz obdarować. Trzeba podać też datę, w której prezent ma przyjść na podany adres mailowy  (np. 24. grudnia). Jeśli wolisz bardziej “namacalne” prezenty, możesz podać datę np. o jeden dzień późniejszą, a w dniu “prezentowym” wręczyć piękną kartkę z - opcjonalnie - nazwą kursu i informacją, że niespodzianka pojawi się na mailu. :)

Na prezent dla studenta psychologii polecamy kursy:

1. Understanding Psychology - Getting to Know Psychology (34,99 pln)

“To kurs wprowadzający dla studentów, którzy chcą poznać podstawy rozumienia psychologii.
Ten kurs jest bardzo łatwy i prosty do zrozumienia, nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia psychologicznego."

Dla kogo?

✔️ Dla początkujących studentów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o podstawach rozumienia psychologii.

Kupisz tutaj:

Understanding Psychology - Getting to Know Psychology

 

2. The Science of Leadership (34,99 pln)

“Spodziewaj się narzędzi - konkretnych i prostych narzędzi - z których będziesz mógł/mogła od razu korzystać razem ze swoim zespołem i współpracownikami. Celem tego kursu jest otwarcie drogi do nowego rozumienia motywacji i komunikacji, w stronę nowego, wysoce skutecznego i trwałego modelu przywództwa XXI wieku.
Ale przede wszystkim moim celem jest, abyś pod koniec tego kursu, jako menedżer i jako lider, zrozumiał(a), jak ważną rolę odgrywasz w swoim zespole i jego sukcesie. I że będziesz w stanie wykorzystać tę wiedzę i poprowadzić swój zespół na nowy poziom współpracy i zaangażowania."

Dla kogo?

✔️ Dla kierowników odpowiedzialnych za zespół
✔️ Menedżerów szukających narzędzi i informacji do zarządzania zespołem
✔️ Specjalistów, którzy chcą doskonalić umiejętności swoich pracowników
✔️ Specjalistów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o ludzkich zachowaniach

Kupisz tutaj:

The Science of Leadership


 

3. Psychology 1: How Your Perception (Really) Works (34,99 pln)

“Dowiedz się, co dokładnie Twój mózg robi nieświadomie i przyłap go - wielokrotnie! - na przerabianiu tego, co widzisz.
W naszym postrzeganiu świata zachodzi mnóstwo procesów, których nie jesteśmy świadomi - a tak łatwo jest sprawić, abyśmy je dostrzegli! Gdy wiesz, gdzie szukać, możesz dostrzec te procesy na każdym kroku. To dzięki temu uczenie się o naszej percepcji jest tak interesujące i wzbogacające: nigdy więcej nie zobaczysz świata w ten sam sposób."

Dla kogo?

✔️ Dla początkujących studentów psychologii lub neuronauki
✔️ Każdego, kto chce się dowiedzieć, jak działa nasza percepcja
✔️ Wszystkich zainteresowanych psychologią lub ludzkim mózgiem

Kupisz tutaj:

Psychology 1: How Your Perception (Really) Works

 

4. Understand the Mind: 15 Fascinating Psychology Studies (34,99 pln)

“Starannie zaprojektowane eksperymenty mówią nam wiele o wyborach, których dokonujemy; o tym, jak się zachowujemy; i dlaczego myślimy tak, jak myślimy. W trakcie tego kursu poznasz szereg tych eksperymentów i dowiesz się dokładnie, co mówią one o Tobie i o ludziach, których spotykasz na co dzień."

Dla kogo?

✔️ Dla trenerów i doradców, którzy chcą lepiej zrozumieć swoich klientów
✔️ Studentów, którzy chcą uzupełnić swoją edukację psychologiczną o unikalne i przekonujące przykłady psychologii w akcji

Kupisz tutaj:

Understand the Mind: 15 Fascinating Psychology Studies

 

5. Gamification: Motivation Psychology & The Art of Engagement (34,99 pln)

“Sztuka zaangażowania i psychologia motywacji to kurs, który poszerzy Twoją wiedzę o ludziach i o tym co zachęca ich do robienia tego, co robią. Ten wyjątkowy kurs inspirowany jest nie tylko podręcznikami i eksperymentami naukowymi, ale także osobistymi doświadczeniami z pierwszej ręki. Doświadczeniami w nauczaniu dzieci, zarządzaniu zespołami i projektowaniu aplikacji."

Dla kogo?

✔️ Dla managerów i team leaderów
✔️ Nauczycieli
✔️ Projektantów UX
✔️ Rodziców

Kupisz tutaj:

Gamification: Motivation Psychology & The Art of Engagement


Jeśli masz grubszy portfel i szukasz czegoś bardziej specjalistycznego - dla doświadczonej absolwentki psychologii lub ambitnego studenta piątego roku - lepiej mogą sprawdzić się profesjonalne kursy stacjonarne. Problem w tym, że aby zapisać się na większość tego typu szkoleń, trzeba od razu podać dość szczegółowe dane uczestnika, jak również - w przypadku szkoleń przeznaczonych wyłącznie dla absolwentów psychologii - przesłać skan dyplomu. Może to być spora przeszkoda w kupowaniu szkolenia “na prezent”, jednak zawsze warto zapytać u źródła - organizatorzy szkoleń na pewno chętnie pomogą Ci znaleźć rozwiązanie.

Ciekawą ofertę stacjonarnych szkoleń dla psychologów znajdziesz na przykład tutaj:

https://pracownia-mm.pl/oferta/
http://academiapsyche.pl/
https://www.dcp.wroclaw.pl/otwarte-szkolenia-terapeutyczne?action=kalendarz
https://www.akademiamojapsychologia.pl/


2. Książki - sprawdzony prezent dla psychologa

Tutaj nie potrzeba wyjaśnień - psycholodzy kochają czytać. Ale co wybrać? Spieszymy Wam z pomocą w znalezieniu konkretnych książkowych pozycji. Zapytaliśmy naszych użytkowników, jaką książkę kupiliby znajomym psychologom na prezent. Prezentujemy Wam wybrane tytuły z ich propozycji, jak również własne sugestie.

1. Toksyczni rodzice - Susan Forward (od 22,81 pln)

"Pacjenci Susan Forward to ludzie skatowani przez własnych rodziców. Fizycznie bądź psychicznie. Krytykowani, dręczeni okrutnymi żartami, przygniatani winą, napastowani seksualnie, czy... rozpaczliwie ochraniani. Niewielu z nich przed podjęciem terapii zdawało sobie sprawę z tego, że zostali zniszczeni destrukcyjnym wpływem “toksycznych” rodziców, umiejętnie zaszczepiających w dziecku wieczną traumę, poczucie znieważenia i poniżenia.(...)" (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

 

2. Dziwne przypadki ludzkiego mózgu - Sean Kean (od 25,74 pln)

"Naprawdę dziwne są przypadki ludzkiego mózgu, fascynujące i straszne jednocześnie, a w ujęciu Sama Keana stają się wciągające niczym najlepszy kryminał! Bo opowieści o tym, co kryło się w koronowanych i prezydenckich głowach oraz głowach zwykłych śmiertelników, którzy mimo woli zapisali się na kartach neurochirurgii, są absolutnie niezwykłą historią. Czytając o perypetiach owych pacjentów i neurochirurgów, którzy – czasem przypadkiem, metodą prób i błędów (na ludzkich głowach!), a czasem świadomie idąc pod prąd tendencjom swojej epoki – odkrywali tajemnice mózgu, zyskujemy wgląd w procesy zachodzące w ludzkim wnętrzu i rozwiązania najróżniejszych zagadek(...)" (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

 

3. Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym - Daniel Kahneman (od 30,45 pln)

"Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu – intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji…W tej odkrywczej książce Daniel Kahneman, psycholog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, rozważa te zagadnienia i daje istotny wgląd w mechanizmy ludzkiego myślenia." (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

 

4. Chcę być kochana tak jak chcę - Katarzyna Miller, Ewa Konarowska (od 21,99 pln)

"Bestseller "Chcę być kochana tak jak chcę", to książka-poradnik, książka-terapia, książka-przygoda, w której Katarzyna Miller i Ewa Konarowska zastanawiają się, w jaki sposób można otrzymać miłość dokładnie taką, jakiej się chce i jakiej się potrzebuje. Te relacje ze spotkań psychoterapeutki z dziennikarką to połączenie terapii i przyjacielskich zwierzeń. Są uzdrawiającymi rozmowami doświadczonych kobiet.”(...) (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

 

5. W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich - Eric Berne (od 33,99 pln)

"Światowy bestseller przetłumaczony na kilkadziesiąt języków! Książka znanego psychiatry amerykańskiego o wielkich walorach dydaktycznych. Przedstawia zagadnienie stosunków międzyludzkich w kategoriach tzw. analizy transakcyjnej. Omawia typowe sytuacje społeczne, ujmując je w konwencji "gier". Uczy sposobów poprawy wzajemnych kontaktów między ludźmi, pozwalając czytelnikowi lepiej zrozumieć zarówno siebie, jak i drugiego człowieka.(...)" (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

 

6. Paradoks czasu - Philip Zimbardo, John Boyd (od 56,05 pln)

"Jak odzyskać dzień wczorajszy, cieszyć się dniem dzisiejszym i zapanować nad dniem jutrzejszym?Fascynująca lektura o znaczeniu czasu w życiu każdego z nas. Czym jest teraźniejszość, kiedy to w mgnieniu oka dzieje się wszystko, co rzeczywiste? Czym staje się przyszłość widziana przez okulary teraźniejszości? W końcu - czym jest przyszłość, gdy uwzględnimy czas, jaki nadejdzie po naszej śmierci? Autorzy zadają te pytania, przyglądając się upływowi życia ludzkiego i strukturze zmiany.(...)" (Źródło: Ceneo.pl)

[Kupisz tutaj]
 

3. Biżuteria “branżowa" - elegancki prezent dla psychologa

Jeszcze rok temu, biżuteria w kształcie litery “Psi” (będącej symbolem psychologii) była praktycznie niedostępna w polskich sklepach (również internetowych). Postanowiliśmy to zmienić i wprowadziliśmy do naszej oferty delikatne kolczyki w kształcie litery Psi. Nie sprowadzamy ich z zagranicy, tylko wykonujemy na zamówienie (według naszego projektu) u polskiego jubilera z Łodzi. Do produkcji naszych kolczyków wykorzystuje on srebro o próbie 925. Biżuterię wysyłamy w eleganckim, czarnym pudełeczku, które stanowi doskonałe dopełnienie tego produktu. Prezentowy must-have!

[Kupisz tutaj] (49 pln)
 

A co dla psychologa-mężczyzny (jeśli nie jest zainteresowany kolczykami)? Tradycyjnie “męskiej” biżuterii dla psychologów na razie nie ma w naszej ofercie; nie udało nam się też znaleźć żadnego polskiego sprzedawcy z taką ofertą. Z pomocą przychodzi jednak serwis Etsy, poprzez który kupicie np. takie spinki do mankietów:

[Kupisz tutaj] (ok. 163 pln)

 

4. Kubek, torba, gadżety dla psychologów - zabawny prezent dla psychologa

Kawa smakuje najlepiej w kubku “Psychologist powered by coffee” lub w wyjątkowym kubku ze złotym napisem “Keep talking, I’m diagnosing you”:

[Kupisz tutaj] (31 pln)

 

[Kupisz tutaj] (46 pln)

 

Notatki najprzyjemniej zapisuje się w notesie z granatową, lekko połyskującą, aksamitną w dotyku oprawą:
 

[Kupisz tutaj] (49,90 pln)

 

Książki najwygodniej nosi się w grubej, bawełnianej torbie “Trust me, I’m a psychologist”

[Kupisz tutaj] (39 pln)

 

Podsumowując: najfajniejsze (według nas! ;)) gadżety dla psychologów znajdziesz oczywiście w naszym sklepie, https://sklep.psychopraca.net/. Wszystkie produkty pakujemy ekologicznie i estetycznie, a paragon zawsze umieszczamy w paczce osobno, tak aby przed wręczeniem prezentu nie trzeba było niszczyć ładnego opakowania (na produktach nie ma przyklejonych ani nadrukowanych cen).
 

5. PsychoKALENDARZ 2020 - praktyczny prezent dla psychologa

Na “PsychoKALENDARZ” natknęliśmy się podczas przeprowadzania ankiety prezentowej i od razu wpadł nam w oko. PsychoKALENDARZ 2020 to połączenie kalendarza, organizera i planera. Zaprojektowany przez psychologa, stworzony z pasją i dbałością o środowisko naturalne. Organizacja, planowanie i rozwój w jednym.

[Kupisz tutaj] (109 pln)


A Wy? Co chcielibyście dostać w prezencie?

Uwaga! Ceny podane w tekście są aktualne na dzień publikacji artykułu, ale mogą ulegać zmianie.

Inne artykuły

Nowa wersja Psychopracy - ważne informacje i korzyści

Mamy dla Was ważne ogłoszenia dotyczące zmian na portalu Psychopraca. Ruszamy z nową wersją Psychopraca 2.0 (beta) od 19 listopada 2023 roku. W związ...

Czytaj więcej

Testy psychologiczne - czym są i jak powstają?

Testy psychologiczne to popularne narzędzia diagnostyczne, z których korzystają przede wszystkim psycholodzy. W przypadku niektórych narzędzi, dopuszc...

Czytaj więcej

Nieś pomoc w rozwiązywaniu problemów! Studiuj psychologię na WSB-NLU!

Chcąc studiować psychologię, warto rozważyć uczelnię stawiającą na praktykę i doświadczenie....

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.