Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Oferty pracy za granicą – gdzie ich szukać?

Szukanie pracy za granicą nie należy do najłatwiejszych. Problem pojawia się wtedy, gdy nie wiemy konkretnie jak znaleźć odpowiednie ogłoszenia, aby były wiarygodne i bezpieczne. Dlatego podpowiadamy, gdzie szukać ofert pracy za granicą. Z pewnością ułatwi Ci to poszukiwanie zatrudnienia.

Plan działania

Wyjeżdżając do pracy za granicę, odradzamy wyjazdu „w ciemno”. Nie w każdym przypadku sprawdza się to dobrze. Często pojawia się problem z zakwaterowaniem oraz szukaniem pracy. Do pracy za granicą warto odpowiednio się przygotować, najlepiej na podstawie określonego planu. Zapewni to bezpieczeństwo oraz spokój podczas przebywania w kraju oddalonego od domu. Należy zatem odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • W jakim kraju szukać pracy? Czy miejsce zatrudnienia jest dla mnie ważne?
  • Jak dobrze znam język obcy, które obowiązuje w danych krajach? Czy wystarczy angielski lub niemiecki?
  • Czy szukam pracy na stałe, tymczasowej, czy sezonowej? Jak długi pobyt za granicą mnie interesuje?
  • Czy w wybranym kraju mam bliskich lub znajomych?
  • Czy zabrać ze sobą trochę oszczędności na start? Jakie dokumenty mieć ze sobą?

Warto zatem dokładnie zaplanować sobie wszystko. Przygotuj również listę rzeczy i akcesoriów, które musisz wziąć ze sobą. Ułatwi to zdecydowanie organizację.

Szukam pracy za granicą – gdzie ją znaleźć?

Z pewnością wiele osób zastanawia się jak bezpiecznie szukać uczciwych ofert pracy za granicą. Będąc w kraju, możemy bez problemu szukać zatrudnienia. Oczywiście możesz to robić za pomocą agencji pośrednictwa pracy. Gdy chcesz sprawdzić wiarygodność danej placówki, wystarczy odwiedzić stronę internetową KRAZ (Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia), aby poznać uczciwość agencji. W identyczny sposób możemy dokonać analizy agencji pracy tymczasowej. Unikniemy w ten sposób oszustwa i niepotrzebnych nerwów. Najpopularniejszą formą szukania zatrudnienia są oczywiście strony oraz portale internetowe z ofertami pracy za granicą w różnych krajach. Niekiedy są to także portale społecznościowe, a informacje o zatrudnieniu zdobywamy z pomocą bliskich.

Praca za granicą sezonowa – idealna na wakacje i nie tylko!

Jedną z form podejmowania pracy jest wariant sezonowy, a więc najczęściej na okres wakacyjny lub wiosenno-letni. Chętnie wówczas szukamy dodatkowego zatrudnienia, szczególnie poza granicami kraju ze względu na różnorodność i dużą ilość ofert. Popularnymi kierunkami są kraje południowe. Pracodawcy poszukują osób do pracy w branżach sezonowych, np. hotelarstwo, gastronomia, czy turystyka. Nie brakuje oczywiście miejsc pracy na specjalistycznych stanowiskach. Ciekawym rozwiązaniem może być praca za granicą we Włoszech, na Malcie, czy na Cyprze. Wszystkie tego typu turystyczne kurorty często poszukują dodatkowych osób do pomocy.

źródło zdjęcia: freepik.com

Artykuł sponsorowany

Inne artykuły

Psycholodzy dla Ukrainy

Ruszamy z akcją #psycholodzydlaUkrainy, tak aby wszystkim potrzebującym osobom łatwiej było znaleźć pomoc w tym trudnym czasie....

Czytaj więcej

I Ogólnopolska Konferencja Psychologiczno-Psychoterapeutyczna “PsychoEdukujemy”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na I Ogólnopolską Konferencję Psychologiczno-Psychoterapeutyczną “PsychoEdukujemy” organizowaną przez Akadem...

Czytaj więcej

W jakich zawodach obowiązują Psychotesty do pracy? Na czym polegają?

Definicja psychotechniki budzi wiele kontrowersji i nieporozumień. Można jednak przyjąć, że psychotechnika polega na dopasowaniu pracowników spełnia...

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.