Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Nowa wersja Psychopracy - ważne informacje

Już wkrótce ruszamy z nową wersją portalu. W związku z tym, mamy do przekazania kilka ważnych informacji.

  • Od 19 listopada 2023 dodawanie nowych ogłoszeń będzie możliwe tylko w wersji beta dostępnej pod adresem https://beta.psychopraca.net.
  • Nowa wersja Psychopracy będzie w pełni uruchomiona 18 grudnia 2023.
  • Jeśli chcesz zobaczyć oferty dodane po 19 listopada 2023 lub dodać nowe ogłoszenie, przejdź do wersji beta.
  • Wciąż możesz przeglądać ogłoszenia dodane w ramach starej wersji portalu.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zmian, kliknij tutaj.

Opieka nad starszymi w święta i dni wolne – kiedy możesz spodziewać się premii za pracę

Praca za granicą wiąże się z trudnościami dotyczącymi powrotu na święta. W niektórych zawodach niemożliwe jest wrócenie do Polski, by spędzić ten wyjątkowy czas w gronie najbliższych. Zdarza się jednak, że niektórzy sami decydują się pozostać w pracy w tym okresie, a otrzymać wolne w innym terminie, gdyż jest to dla nich korzystne pod względem materialnym.

Premie za święta i dni wolne

Pracując w roli opiekunki osoby starszej najczęściej można wrócić do Polski, by spędzić święta z rodziną. Wiele osób jednak korzysta z możliwości dodatkowego zarobku, jakie oferują pracodawcy. W przypadku carework.pl jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ stawki za spędzenie dni świątecznych są znacznie wyższe niż w przypadku pozostałych dni. Dla wielu osób to ogromny zastrzyk gotówki, który pozwoli im spełnić marzenia lub osiągnąć ustalony niegdyś cel.

Dodatkowe korzyści z późniejszego wyjazdu

Osoby, które mimo to wracają do Polski mogą liczyć się z bardzo wysokimi kosztami transportu w okresie świątecznym. Zarówno podróż samolotem, pociągiem czy busem może być dużym wydatkiem. Również z tego powodu wiele osób decyduje się wyjechać po okresie świątecznym, kiedy bilety są znacznie tańsze. Ci, którzy wolny czas chcą spędzić z biurem podróży również wolą wybierać terminy po świętach, kiedy w miejscach docelowych nie ma już takich tłumów, a ceny są zdecydowanie niższe.

Satysfakcja i niesienie uśmiechu

Zdarza się, że osoba starsza będąca pod opieką opiekuna nie ma nikogo bliskiego lub nie utrzymuje kontaktu z rodziną. Czas świąteczny jest dla takiej osoby niezwykle trudny, rozczarowujący i smutny. Pozostając ze swoim podopiecznym, oprócz dodatkowego zarobku, można zyskać coś o wiele cenniejszego – świadomość, że podarowało się komuś uśmiech, zrozumienie i uwagę. Dla takich właśnie chwil wiele osób decyduje się na wykonywanie tego trudnego i wymagającego, aczkolwiek wspaniałego zawodu.

artykuł sponsorowany

Inne artykuły

Nowa wersja Psychopracy - ważne informacje i korzyści

Mamy dla Was ważne ogłoszenia dotyczące zmian na portalu Psychopraca. Ruszamy z nową wersją Psychopraca 2.0 (beta) od 19 listopada 2023 roku. W związ...

Czytaj więcej

Testy psychologiczne - czym są i jak powstają?

Testy psychologiczne to popularne narzędzia diagnostyczne, z których korzystają przede wszystkim psycholodzy. W przypadku niektórych narzędzi, dopuszc...

Czytaj więcej

Nieś pomoc w rozwiązywaniu problemów! Studiuj psychologię na WSB-NLU!

Chcąc studiować psychologię, warto rozważyć uczelnię stawiającą na praktykę i doświadczenie....

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.