Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Nowa wersja Psychopracy - ważne informacje

Już wkrótce ruszamy z nową wersją portalu. W związku z tym, mamy do przekazania kilka ważnych informacji.

  • Od 19 listopada 2023 dodawanie nowych ogłoszeń będzie możliwe tylko w wersji beta dostępnej pod adresem https://beta.psychopraca.net.
  • Nowa wersja Psychopracy będzie w pełni uruchomiona 18 grudnia 2023.
  • Jeśli chcesz zobaczyć oferty dodane po 19 listopada 2023 lub dodać nowe ogłoszenie, przejdź do wersji beta.
  • Wciąż możesz przeglądać ogłoszenia dodane w ramach starej wersji portalu.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zmian, kliknij tutaj.

Rozwój osobisty - jak zacząć pracować nad swoim sukcesem?

W kręgach biznesowych nie od dzisiaj pojawia się sporo przekazów dotyczących rozwoju, zarówno w sferach prywatnych, jak i zawodowych. Nic w tym dziwnego - prawdziwym motorem biznesu jest przede wszystkim innowacja, a pełne pasji, kreatywne osoby wiedzą doskonale, że aby zmienić coś na dobre, należy zacząć w pierwszej mierze od siebie.

Rozwój osobisty - co to właściwie znaczy?

Po termin ten sięgają przedstawiciele tak wielu różnych dziedzin, że jego znaczenie w danym kontekście wymaga doprecyzowania. Ogólnie rzecz biorąc, możemy tak nazwać wszelkiego rodzaju działania, po które sięgamy, by w efekcie stać się lepszą wersją samego siebie. Rozwój osobisty to swego rodzaju program intencjonalnego projektowania swojego życia. Jego podstawą jest założenie, że naszych porażek i sukcesów nie determinują dotychczas posiadane cechy, przyzwyczajenia czy umiejętności.

Rozwijając się wedle przemyślanego planu, możemy dynamicznie wpływać na obszary naszej aktywności zawodowej i relacje interpersonalne, systematycznie zwiększając własną efektywność i elastyczność w obliczu zmiennych okoliczności. Pierwszy krok do rozwoju osobistego jest wbrew pozorom niezwykle prosty. Wystarczy decyzja, że od tej chwili przejmujemy odpowiedzialność za własne życie i podejmiemy działania, które doprowadzą nas do miejsca, w którym chcemy się znaleźć.

Drogi do rozwoju - którą warto podążyć?

Sposoby na skuteczny rozwój własnych zdolności są niemal tak zróżnicowane, jak potrzeby osób, które decydują się na podjęcie takiego wyzwania. Słowo "wyzwanie" nie pojawia się tu przypadkowo. Nie wszystkie kroki w kierunku samorealizacji będą łatwe czy komfortowe, jednak ogrom korzyści z systematycznej pracy nad sobą wynagrodzi z nawiązką wszelkie niedogodności. By rozpocząć świadomą pracę nad dążeniem do wyznaczonych celów, warto skorzystać z szerokiej gamy źródeł, które będą nas motywować i poszerzać nasze kompetencje.

Nieocenione znaczenie mają tu lektury z wybranej dziedziny, a także szkolenia, na których uczestnicy przyswajają sobie nową wiedzę w sposób uwzględniający osiągnięcia nowoczesnej neurobiologii i psychologii uczenia się (przykłady w ofercie JGT). Szkolenia takie przyniosą najbardziej obiecujące rezultaty, jeśli zaczniemy od nabycia i utrwalenia umiejętności, od których zależy jakość naszej pracy i relacji z ludźmi, dopiero potem przechodząc do zasadniczych kwestii zawodowych. Mowa tu o produktywności, zarządzaniu czasem, strategiach interpersonalnych czy prezencji osobistej. Są to niejako kwalifikacje-klucze, dzięki którym zamknięte dotąd drzwi do sukcesu zaczną się powoli uchylać.

Artykuł sponsorowany

Inne artykuły

Nowa wersja Psychopracy - ważne informacje i korzyści

Mamy dla Was ważne ogłoszenia dotyczące zmian na portalu Psychopraca. Ruszamy z nową wersją Psychopraca 2.0 (beta) od 19 listopada 2023 roku. W związ...

Czytaj więcej

Testy psychologiczne - czym są i jak powstają?

Testy psychologiczne to popularne narzędzia diagnostyczne, z których korzystają przede wszystkim psycholodzy. W przypadku niektórych narzędzi, dopuszc...

Czytaj więcej

Nieś pomoc w rozwiązywaniu problemów! Studiuj psychologię na WSB-NLU!

Chcąc studiować psychologię, warto rozważyć uczelnię stawiającą na praktykę i doświadczenie....

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.