Używamy ciasteczek do celów statystycznych aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności i cookies.

Rozwój osobisty - jak zacząć pracować nad swoim sukcesem?

W kręgach biznesowych nie od dzisiaj pojawia się sporo przekazów dotyczących rozwoju, zarówno w sferach prywatnych, jak i zawodowych. Nic w tym dziwnego - prawdziwym motorem biznesu jest przede wszystkim innowacja, a pełne pasji, kreatywne osoby wiedzą doskonale, że aby zmienić coś na dobre, należy zacząć w pierwszej mierze od siebie.

Rozwój osobisty - co to właściwie znaczy?

Po termin ten sięgają przedstawiciele tak wielu różnych dziedzin, że jego znaczenie w danym kontekście wymaga doprecyzowania. Ogólnie rzecz biorąc, możemy tak nazwać wszelkiego rodzaju działania, po które sięgamy, by w efekcie stać się lepszą wersją samego siebie. Rozwój osobisty to swego rodzaju program intencjonalnego projektowania swojego życia. Jego podstawą jest założenie, że naszych porażek i sukcesów nie determinują dotychczas posiadane cechy, przyzwyczajenia czy umiejętności.

Rozwijając się wedle przemyślanego planu, możemy dynamicznie wpływać na obszary naszej aktywności zawodowej i relacje interpersonalne, systematycznie zwiększając własną efektywność i elastyczność w obliczu zmiennych okoliczności. Pierwszy krok do rozwoju osobistego jest wbrew pozorom niezwykle prosty. Wystarczy decyzja, że od tej chwili przejmujemy odpowiedzialność za własne życie i podejmiemy działania, które doprowadzą nas do miejsca, w którym chcemy się znaleźć.

Drogi do rozwoju - którą warto podążyć?

Sposoby na skuteczny rozwój własnych zdolności są niemal tak zróżnicowane, jak potrzeby osób, które decydują się na podjęcie takiego wyzwania. Słowo "wyzwanie" nie pojawia się tu przypadkowo. Nie wszystkie kroki w kierunku samorealizacji będą łatwe czy komfortowe, jednak ogrom korzyści z systematycznej pracy nad sobą wynagrodzi z nawiązką wszelkie niedogodności. By rozpocząć świadomą pracę nad dążeniem do wyznaczonych celów, warto skorzystać z szerokiej gamy źródeł, które będą nas motywować i poszerzać nasze kompetencje.

Nieocenione znaczenie mają tu lektury z wybranej dziedziny, a także szkolenia, na których uczestnicy przyswajają sobie nową wiedzę w sposób uwzględniający osiągnięcia nowoczesnej neurobiologii i psychologii uczenia się (przykłady w ofercie JGT). Szkolenia takie przyniosą najbardziej obiecujące rezultaty, jeśli zaczniemy od nabycia i utrwalenia umiejętności, od których zależy jakość naszej pracy i relacji z ludźmi, dopiero potem przechodząc do zasadniczych kwestii zawodowych. Mowa tu o produktywności, zarządzaniu czasem, strategiach interpersonalnych czy prezencji osobistej. Są to niejako kwalifikacje-klucze, dzięki którym zamknięte dotąd drzwi do sukcesu zaczną się powoli uchylać.

Artykuł sponsorowany

Inne artykuły

Psycholodzy dla Ukrainy

Ruszamy z akcją #psycholodzydlaUkrainy, tak aby wszystkim potrzebującym osobom łatwiej było znaleźć pomoc w tym trudnym czasie....

Czytaj więcej

I Ogólnopolska Konferencja Psychologiczno-Psychoterapeutyczna “PsychoEdukujemy”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na I Ogólnopolską Konferencję Psychologiczno-Psychoterapeutyczną “PsychoEdukujemy” organizowaną przez Akadem...

Czytaj więcej

W jakich zawodach obowiązują Psychotesty do pracy? Na czym polegają?

Definicja psychotechniki budzi wiele kontrowersji i nieporozumień. Można jednak przyjąć, że psychotechnika polega na dopasowaniu pracowników spełnia...

Czytaj więcej
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.